Dlaczego bawełna jest lepsza dla niemowląt?

Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa i podatna na alergie. Mając to na uwadze, każdy wybiera najbardziej miękkie ubranka dla niemowląt. Muślin i bawełna to najlepszy wybór na ubranka dla niemowląt, ale czy zastanawiałeś się, czy wybierasz odpowiednią bawełnę dla swojego dziecka?

Bawełna, a zwłaszcza bawełna organiczna, jest uniwersalnie jedną z najchętniej polecanych tkanin do zastosowania w każdym materiale dla niemowląt.  Niemowlęta muszą czuć się komfortowo w swoich ubraniach każdego dnia. Ponadto różnego rodzaju akcesoria używane dla niemowląt, takie jak foteliki samochodowe i wózki, muszą być wykonane z najlepszych możliwych materiałów, aby uniknąć dyskomfortu.

Dlaczego więc wolimy bawełnę od innych materiałów?

1) przyjazny dla środowiska;

Bawełna posiadająca certyfikat bawełny organicznej  jest produkowana zgodnie ze standardami rolnictwa ekologicznego. Ten rodzaj produkcji wykorzystuje naturalne procesy zamiast sztucznych, aby utrzymać zdrowie gleb, ekosystemów i ludzi. Nie wymaga stosowania toksycznych chemikaliów ani organizmów modyfikowanych genetycznie.

W dzisiejszych czasach nawet niektóre firmy produkujące pieluchy, oferują pieluchy z bawełny organicznej . Ponieważ włókna te są produkowane w sposób organiczny, po ich utylizacji pozostawiają minimalny wpływ na środowisko, ponieważ są w pełni biodegradowalne.

Te naturalne tkaniny nie pozostawiają toksycznych pozostałości w przeciwieństwie do innych tkanin lub jednorazowych pieluch, które są szkodliwe dla gleby i wody.

2) Hipoalergiczny

Skóra dziecka jest zupełnie inna niż skóra dorosłego. Jest bardziej porowata i chłonna, dzięki czemu jest bardziej wrażliwa na otoczenie niż u osoby dorosłej. Oznacza to, że ostre chemikalia używane do produkcji ubrań i innych produktów dla dzieci mogą prowadzić do alergii i wpływać na zdrowie Twojego dziecka.

Używanie bawełny organicznej do produktów dla dzieci jest konieczne, ponieważ większość innych rodzajów materiałów jest nieodpowiednia dla niemowląt. Bawełna organiczna jest włóknem pochodzenia naturalnego i nie zawiera chemikaliów. Tkaniny syntetyczne i tkaniny wykonane z innych materiałów, takich jak poliester, nie są zalecane dla niemowląt.

Tkaniny poliestrowe i odzież z nich wykonana są przeznaczone dla dorosłych i do użytku sportowego. Są podatne na większą wilgotność w cieplejszym klimacie, co może powodować wysypkę u niemowląt. Tkanina bawełniana, która nie jest produkowana metodami ekologicznymi, również wykorzystuje wiele chemikaliów i barwników, które są drażniące dla skóry.

Produkty z bawełny organicznej mają umiarkowaną ochronę przed promieniowaniem UV i właściwości antybakteryjne, dzięki czemu idealnie nadają się nawet do użytku medycznego. To sprawia, że ​​jest to jedna z najbezpieczniejszych tkanin do zastosowania w odzieży dziecięcej. Ubrania są w stałym kontakcie z dzieckiem, a nawet częściej trafiają do ust. Ponieważ tkaniny z bawełny organicznej są wolne od chemikaliów, zapobiegają spożyciu szkodliwych chemikaliów obecnych w innych tkaninach.

Inne materiały czasami zawierają substancje chemiczne zaburzające hormony, które mogą być wchłaniane przez skórę dziecka. Może to okazać się szkodliwe na dłuższą metę.

3) Komfort

Wiadomo, że bawełna poprawia sen i zapewnia relaks.  Ubrania wykonane z włókien bawełny organicznej dobrze się rozciągają i są przyjemne w noszeniu przy skórze. Bawełna organiczna ma wiele zalet i korzyści, które uzasadniają jej zastosowanie w odzieży i odzieży dziecięcej.

Skóra dziecka jest podatna na podrażnienia, suchość, otarcia i wysypki. Tkanina wykonana z bawełny organicznej jest miękka i nie ociera się o skórę tak agresywnie jak inne tkaniny. Dzięki temu nie powoduje podrażnień i otarć skóry dziecka.

Włókna bawełniane umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza, co nie pozwala na powstawanie grzybów.  Ta cyrkulacja powietrza pozwala również utrzymać odpowiednią temperaturę, zapobiegając poceniu się i umożliwiając skórze oddychanie. Będąc bardzo chłonnym z natury, odprowadza wilgoć ze skóry, jednocześnie zapewniając izolację przed zimnem, zapewniając dziecku komfort.

4) Trwałość

Odzież wykonana z bawełny organicznej jest najwyższej jakości i jest łatwa w czyszczeniu, a jednocześnie trwalsza i nie pyli jak te wykonane z innych tkanin. Można je poddać kilku cyklom prania; mają tendencję do dłuższej trwałości w porównaniu do tych wykonanych z innych materiałów . Włókna bawełny organicznej mają tę zaletę, że są trwalsze niż inne rodzaje bawełny. Dzieje się tak, ponieważ bawełna wyprodukowana chemicznie ma cieńsze i bardziej naprężone włókna.

Tkaniny z bawełny organicznej pozwalają również na pranie w wyższych temperaturach w gorącej wodzie bez deformacji i przebarwień, w celach sterylizacji. Odgrywa to zasadniczą rolę w ochronie dziecka przed infekcjami.

Ubranka dla dzieci wykonane z bawełny organicznej mają dłuższą żywotność niż inne, ponieważ włókna są mocniejsze i mogą wytrzymać wielokrotne pranie. To także świetny wybór, ponieważ nie ocierają skóry. W ubrankach tkaninowych nie ma szkodliwych żeli ani chemikaliów. Dzięki temu są bezpieczniejsze dla Twojego dziecka.

5) Najwyższa jakość

Bawełna organiczna jest produkowana przy użyciu najbardziej rygorystycznych środków. Rolnicy stosują nawozy naturalne, producenci używają naturalnych barwników i są traktowane z najwyższą starannością.  Włókna są więc mocne. Dlatego tkanina jest lepsza od tych, które poddaje się różnym sztucznym procesom chemicznym. Oznacza to po prostu, że wybierasz najlepszy materiał dostępny na rynku.