Categories Dla Dzieci

Jak ubrać dziecko w body: Praktyczny przewodnik krok po kroku

Body dla niemowląt są niezwykle popularnymi i wszechstronnymi ubraniami dla dzieci. Są idealne na zimę i ułatwiają zmianę pieluchy oraz pielęgnację pępowiny. W tym praktycznym przewodniku krok po kroku omówimy, jak wygodnie ubrać dziecko w body.

Przygotowanie body do noszenia

Zanim ubierzesz dziecko w body, warto przygotować je odpowiednio do noszenia. Oto kilka prostych kroków, które pomogą Ci w tym procesie:

  1. Odepnij zatrzaski w kroku: Aby rozłożyć body, należy odepnąć zatrzaski w kroku. Delikatnie wsuń i wyciągnij dolne zatrzaski, a następnie pociągnij palcami górne zatrzaski. Gdy wszystkie trzy zatrzaski są odpinane, ustaw obrożę w tym samym kierunku co głowa dziecka.
Odpinanie zatrzasków w kroku
  1. Wybierz odpowiednią technikę: Istnieją dwie popularne techniki ubierania dziecka w body: nad głową i stopy na pierwszym miejscu. Technika „nad głową” polega na włożeniu rąk dziecka przez rękawy, a następnie założeniu body na szyję. Natomiast technika „stopy na pierwszym miejscu” polega na rozciągnięciu strony kołnierza na kolanach, dopasowaniu stóp dziecka do środka, a następnie przeciągnięciu rąk przez rękawy.
Technika "nad głową"
Technika "stopy na pierwszym miejscu"

Teraz, gdy masz już przygotowane body i wybraną technikę, możemy przejść do właściwego ubierania dziecka.

Zakładanie body nad głową

Jeśli zdecydujesz się na technikę „nad głową”, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

  1. Włóż ręce dziecka do body od dołu w górę, aż dotrzesz do kołnierza.
  2. Wyciągnij palce przez rozszerzane rękawy nogi-ramię.
  3. Załóż body na szyję dziecka, a następnie skup się na rękawach.
  4. Delikatnie przeciągnij ramiona przez oba rękawy i ściągnij body w dół ciała dziecka, aż dotrzesz do zatrzasków.
Zakładanie body nad głową

Zakładanie body stopy na pierwszym miejscu

Jeśli preferujesz technikę „stopy na pierwszym miejscu”, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

  1. Zbierz i rozciągnij obie strony kołnierza na kolanach, aby dopasować stopy dziecka do środka.
  2. Kontynuuj naciąganie body na nogi dziecka, aż dotrzesz do rękawów.
  3. Przeciągnij ramiona dziecka przez oba rękawy i zakończ na szyi.
Zakładanie body stopy na pierwszym miejscu

Zakończenie ubierania body

Kiedy już ubierzesz dziecko w body, pozostaje tylko zatrzasnąć krok. Aby to zrobić, dopasuj do siebie każdy z trzech zatrzasków, jeden po drugim. Gdy zatrzaski są zapięte, powinieneś usłyszeć cichy dźwięk kliknięcia.

Zatrzaski w kroku body

Upewnij się, że całe body jest gładkie i gotowe do noszenia. Możesz połączyć je ze spodniami lub zostawić jako samodzielny strój. Body są wszechstronne i idealne na różne okazje.

Często zadawane pytania

Ile body powinno się kupić?

Liczba body, jaką powinieneś kupić, zależy od różnych czynników, takich jak częstotliwość prania, wydajność pieluch i tempo wzrostu Twojego dziecka. Zazwyczaj warto mieć na zmianę co najmniej kilka body, aby zawsze mieć czyste i gotowe do noszenia.

Jak sprawdzić, czy body odpowiednio pasuje dziecku?

Dobrze dobrany rozmiar body jest kluczowy dla komfortu dziecka. Przed zakupem sprawdź tabelę rozmiarów danej firmy i mierz dokładnie wymiary dziecka. Pamiętaj, że różne firmy mogą mieć nieco inne rozmiarówki, dlatego zawsze warto sprawdzić konkretną tabelę.

Podsumowanie

Zakładanie body noworodkowi może być łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy przestrzegać prostych kroków i wybrać odpowiednią technikę. Body są wszechstronnymi ubraniami, które doskonale sprawdzają się na zimę. Pamiętaj o dostosowaniu ilości body do swoich potrzeb i preferencji. Teraz, gdy już znasz cały proces zakładania body, możesz cieszyć się wygodnym ubieraniem swojego dziecka.