Categories Dla Dzieci

Przewodnik krok po kroku: Jak ubrać body noworodkowi

Body niemowlęce to jedno z najpopularniejszych ubranek dla noworodków. Jeśli jesteś świeżo upieczonym rodzicem i zastanawiasz się, czym są body niemowlęce i dlaczego są tak popularne, pozwól, że pomożemy Ci dowiedzieć się więcej. Body to jednoczęściowe ubranko dla dzieci, które zatrzaskuje się w kroku. Występuje zarówno w wersji z długim rękawem, jak i krótkim rękawem. Są wykonane z miękkich, ale wytrzymałych materiałów, takich jak bawełna, dzięki czemu Twoje dziecko będzie się czuło komfortowo przez cały rok. Choć wyglądają uroczo i pasują do prawie każdego stroju, są również łatwe do zakładania i zdejmowania.

Krok 1: Przygotuj body dla dziecka

Pierwszym krokiem jest przygotowanie body niemowlęcego do noszenia. Zanim założysz ubranie, musisz odpiąć zatrzaski w kroku. Pociągnij palcami górne zatrzaski, jednocześnie delikatnie wciskając, a następnie pociągnij za dolne. Tym szybkim ruchem każde z trzech zatrzasków powinno szybko i łatwo się rozdzielić. Następnie ułóż strój tak, aby kołnierz był skierowany w tym samym kierunku, co głowa dziecka. Jesteś teraz gotowy, aby ubrać dziecko w jego stroj.

Krok 2: Zdecyduj, jak ubierzesz dziecko

Teraz, gdy Twoje niemowlęce body jest gotowe, nadszedł czas, aby zdecydować, czy naciągniesz je przez głowę, czy ubierzesz je od dołu do góry. Wielu rodziców stosuje technikę nad głową. Eksperymentowanie z obiema technikami jest w porządku, dopóki nie znajdziesz tej, która sprawdzi się najlepiej. W następnym kroku dowiesz się, jak udoskonalić obie opcje.

Krok 3: Załóż body niemowlęce

Jeśli naciągasz niemowlęce body przez głowę, możesz to zrobić w kilku krokach. Najpierw przełóż ręce przez ubranie od dołu do góry. Przełóż ręce przez body, aż dotrzesz do kołnierza. Przeciągnij palce przez obszar kołnierza, aż dotrzesz do rozszerzalnego wzoru na kolanach. Gdy body znajdzie się już na szyi dziecka, zdejmij ręce z okolicy i skieruj uwagę na rękawy. Delikatnie przeciągnij rączki dziecka przez każdy z rękawów, a następnie przeciągnij całe ubranie w dół ciała dziecka, aż dotrzesz do zatrzasków.

Dla rodziców, którzy zdecydują się założyć ubranko na stopach, zacznij od dołu tułowia dziecka. Zbierz obie strony kołnierza na kolanach i rozciągnij go, aby stopy dziecka zmieściły się w środku. Podciągnij body na nogi dziecka, aż dotrzesz do rękawów. Umieść ramiona noworodka w każdym rękawie jeden po drugim, kończąc na obszarze szyi.

Krok 4: Załóż body i zakończ ubieranie

Teraz, gdy body jest na całym ciele maluszka, nadszedł czas, aby zatrzasnąć krok. Połącz ze sobą części każdego z trzech zatrzasków, jeden po drugim. Po prawidłowym zamocowaniu zatrzasków usłyszysz cichy dźwięk kliknięcia. Sprawdź całą odzież, aby upewnić się, że kołnierz, rękawy i obszar krocza są wygładzone i gotowe do noszenia. W tym momencie możesz dodać spodnie, szorty lub legginsy na wierzch. Możesz nawet zdjąć spodnie, aby zapewnić spokojny sen.

Łatwe i wygodne ubieranie dziecka

Teraz, po zapoznaniu się z tym przewodnikiem, wiesz, że ubieranie dziecka w body jest łatwiejsze niż myślisz. Przećwiczenie każdego z kroków z pewnością sprawi, że poczujesz się pewniej podczas zmiany pieluch. Niezależnie od tego, czy masz córeczkę, czy chłopca, nasze charakterystyczne body ułatwią również łatwe i wygodne ubieranie dziecka. Niezależnie od tego, czy wybierzesz body marki Babylette w eleganckim jednolitym kolorze, czy z uroczym nadrukiem, Twój maluch z pewnością będzie wyglądać uroczo. Będziesz także mieć spokój, wiedząc, że zaoszczędziłeś czas na najnowszym ubranku dla dziecka.

„Ubranie dziecka w body jest prostsze niż się wydaje. Przećwiczenie każdego z kroków sprawi, że będziesz bardziej pewny podczas zmiany pieluch.” – Babylette

Zachęcamy Cię do korzystania z naszego przewodnika krok po kroku i cieszenia się łatwością i wygodą, jaką zapewniają body niemowlęce. Teraz, gdy wiesz, jak założyć body swojemu maluszkowi, możesz skupić się na innych ważnych aspektach opieki nad dzieckiem. Ubrania dla noworodków, takie jak body, są nie tylko praktyczne, ale także niezwykle urocze. Wybierz te, które najlepiej pasują do Twojego stylu i ciesz się świeżością noworodka w pięknych, wygodnych ubrankach.