Znalezienie odpowiedniego rozmiaru ubrań dla niemowląt. Czy ubrania Twojego dziecka są za małe?

To radość patrzeć, jak dzieci rosną i odkrywają otaczający je świat. I rosną! Twój maluch każdego dnia rośnie i szybko wyrasta ze swoich ubrań. Czy możesz założyć jeszcze jeden strój? Ocena rozmiarów może być trudna. Jak powinny pasować ubrania dla niemowląt ? Oto krótki przewodnik, jak znaleźć odpowiedni rozmiar ubranek dla niemowląt i kiedy mogą być za małe.

Wyjaśnienie rozmiarów ubrań dla niemowląt

W większości rozmiary ubranek dla dzieci dzielą się na mniej więcej 3 grupy; Niemowlęta, większe dzieci i małe dzieci. Grupy te są określane przez wiek dziecka. Niemowlę uważa się za niemowlę, gdy ma od 0 do 6 miesięcy, większe dzieci są uważane za między 6 a 12 miesiącem, a małe dzieci mają 12 miesięcy i więcej.

Kupując ubrania dla dziecka, często można zauważyć, że rozmiary ubrań odnoszą się bardziej do wieku dziecka w miesiącach, a nie do „rozmiaru”. Co czasami może być bardzo mylące.

Jak naprawdę działają rozmiary?

Według Babylette rozmiary ubranek dla niemowląt zależą w dużej mierze od ich wagi i długości. Zazwyczaj świeżo upieczeni rodzice znają wzrost dziecka zaraz po urodzeniu, ale nie jest realistyczne ciągłe mierzenie dziecka za każdym razem, gdy decydujecie się na zakupy dla niego.

Innym świetnym sposobem na ustalenie rozmiarów ubranek dla dzieci jest wykorzystanie ich wieku jako czynnika decydującego. Ta metoda jest znacznie mniej dokładna, ponieważ dziecko może rosnąć w różnym tempie.

Jak stwierdzić, czy ubranka dla dzieci są za małe?

Zbyt małe ubranka dla niemowląt mogą powodować wysypki, podrażnienia, a nawet problemy z trawieniem.

Ubranka Twojego dziecka są za małe, jeśli:

  • Zdejmujesz majteczki maluszka i pojawia się linia, w której gumka lub guziki podrażniały skórę
  • Koszulki podwijają się na brzuchu
  • Twoje dziecko płacze, kiedy wkładasz te ubrania

Jeśli odpowiedziałeś „tak” na którekolwiek z tych pytań, czas spakować te cenne ubranka! Dobrze je wykorzystaj: podaruj je, przekaż, daj przyjaciołom lub członkom rodziny.

Znalezienie odpowiedniego rozmiaru dla Twojego dziecka

Jeśli okaże się, że kupując ubranka dla niemowląt, które są dokładnie w tym wieku i wadze Twojego dziecka, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko będzie z nich co tydzień wyrastać. Noworodki, szczególnie w pierwszych tygodniach życia, rosną wyjątkowo szybko.

Mając to na uwadze, powszechnie zaleca się, aby rozmiar lub dwa były większe niż rzeczywisty rozmiar dziecka. Na tych wczesnych etapach życia zaleca się posiadanie kilku dodatkowych kombinezonów i podkładów w różnych rozmiarach.

Powinieneś mieć pod ręką 10-15 kombinezonów i 5-6 podkładów w każdym rozmiarze. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma absolutnej metody kupowania ubrań dla dziecka. Ogólną zasadą jest nadal używanie wagi dziecka jako sposobu określania rozmiarów i kupowania wielu rozmiarów

Zawsze, gdy musisz zmienić garderobę swojego dziecka, czy dodać nowe rozmiary lub nowe style, odwiedź Babylette. Kupuj w naszym internetowym butiku dla dzieci, aby znaleźć jedne z najlepszych marek odzieży dziecięcej z najwyższej półki i znajdź swoje nowe ulubione produkty.