Najlepsze tkaniny na letnie ubrania dla dzieci

Wiesz, że jest lato, kiedy twoje maleństwa biegają po domu w strojach kąpielowych – lub, tylko w pieluszce – przez cały dzień. Pomiędzy zabawą na trawie, pluskaniem się w basenie dla dzieci i rosnącą temperaturą, nie ma sensu ubierać wszystkich rano. Ale na te dni, kiedy nie możesz uniknąć ubierania dziecka w prawdziwe ubrania dla dzieci, chcesz mieć pewność, że jest wystarczająco chłodne, aby było wygodne i bezpieczne, jednocześnie biorąc pod uwagę jego wrażliwą skórę. Oto kilka świetnych opcji tkanin na gorące letnie dni.

3 najlepsze tkaniny na letnie ubranka dla dzieci

1. Len

Len jest jedną z najstarszych znanych tkanin (używali go nawet starożytni Egipcjanie!), a jego wytrzymałość jest doskonałym wskaźnikiem, że jest zwycięzcą, jeśli chodzi o letnie ubrania dla Twojego dziecka. Po pierwsze, len jest naturalną tkaniną, więc nie musisz się martwić o żadne włókna na bazie ropy naftowej i możesz mieć pewność, że jest przyjazny dla środowiska. Po drugie, luźny, lekki splot lnu sprawia, że ​​jest on super przewiewny w gorące letnie dni. I wreszcie, len jest szokująco chłonny i szybkoschnący jak na naturalne włókno, dzięki czemu idealnie nadaje się do odprowadzania potu lub okazjonalnego rozlania.

Pamiętaj tylko, aby zapewnić dużo cienia lub nałożyć krem ​​​​przeciwsłoneczny na malucha, gdy ma na sobie len, ponieważ luźny splot może przepuszczać promienie UV.

2. Bawełna

Inną świetną naturalną opcją na bazie roślin jest bawełna. Bawełna jest lekka i przewiewna, i łatwo jest znaleźć mnóstwo opcji odzieży z bawełny lub mieszanek bawełny. Ponadto jest bardzo łatwa do mycia i pielęgnacji, dzięki czemu doskonale radzi sobie z wszystkimi plamami i rozlanymi płynami po drodze. Chociaż bawełna jest bardzo chłonna, ma tendencję do zatrzymywania wilgoci, więc jeśli Twoje dziecko jest bardzo mokre lub spocone, pamiętaj, aby szybko zmienić je w suche ubrania, aby uniknąć podrażnień skóry.

3. Bambus lub Tencel

Jeśli kochasz miękkość dzianin dżersejowych, ale chcesz mieć bardziej naturalną opcję, która nie zatrzyma śmierdzącego zapachu poliestru, tkaniny na bazie bambusa są w sam raz! Bambus rośnie szybko, dzięki czemu jest ekologicznym włóknem i jest naturalnie antybakteryjny, więc nie zatrzymuje zapachów. Podobnie jak bawełna i len, jest super oddychająca i niesamowicie miękki – idealny dla wrażliwej skóry Twojego dziecka. Jest naturalnie odprowadzający wilgoć i szybkoschnący, dzięki czemu Twoje dziecko pozostanie chłodne i suche bez względu na upał.