Categories Dla Dzieci

Stroje na powrót do domu: jak ubrać noworodka latem ze szpitala do domu

Gdy zbliża się termin porodu i pakujesz torbę do szpitala, jedną z podstawowych czynności jest podjęcie decyzji, jak ubrać noworodka na powrót ze szpitala do domu. Ten moment jest kamieniem milowym dla wielu rodzin, gdyż to właśnie wtedy maluszek staje się pełnoprawnym członkiem rodziny. Jest to także idealny czas, aby zrobić pierwsze zdjęcia swojego dziecka. Ale jak wybrać odpowiedni strój na tę okazję?

Wybór rozmiaru

Chociaż pracownicy służby zdrowia mogą oszacować rozmiar i wagę Twojego dziecka, nie zawsze jest to dokładne, dlatego warto zabrać ze sobą odzież w rozmiarze dla noworodka. Ogólnie taki rozmiar pasuje większości dzieci o wadze 3-5 kg. Jeśli jednak spodziewasz się wcześniaka lub większego dziecka, warto rozważyć zabranie ze sobą większego lub mniejszego rozmiaru.

Bezpieczeństwo w foteliku samochodowym

Podczas podróży z noworodkiem warto zadbać o jego bezpieczeństwo w foteliku samochodowym. Niezależnie od pogody, należy zdjąć obszerne lub puszyste ubrania, takie jak płaszcze lub kombinezony przeciwśnieżne, przed umieszczeniem dziecka w foteliku samochodowym. Długie suknie, takie jak suknia wiązana, powinny być rozwiązane, aby nogi dziecka były całkowicie odsłonięte. Jeśli potrzebne jest dodatkowe ciepło, zawsze możesz położyć koc na nogach dziecka po zapięciu pasów.

Styl ubioru dla noworodka

Kiedy dochodzisz do siebie po porodzie, wygodne i łatwe w zakładaniu ubrania dla noworodka są kluczowe. Wybierz coś uroczego, ale jednocześnie praktycznego. Ważne jest, aby ubrania były wykonane z miękkich, oddychających tkanin, które zapewnią dziecku komfort i wygodę.

Co powinien nosić noworodek w domu?

Stylizacja noworodka w domu będzie zależeć od pogody i klimatu, ale istnieją pewne ogólne wytyczne, którymi warto się kierować.

Skarpetki lub spodnie ze stopkami

Bez względu na pogodę, pamiętaj o zabraniu skarpetek lub spodni ze stopkami dla noworodka. Dzięki nim maluszek będzie miał ciepłe stópki i nie będzie marzł.

Czapka

Noworodki tracą dużo ciepła przez głowę, dlatego warto zaopatrzyć się w miękką czapkę, która ochroni ich przed utratą ciepła. Wybierz czapkę wykonaną z oddychającej tkaniny, aby zapewnić odpowiednią wentylację.

Kocyk

Przynieś ze sobą kocyk lub dwa, które posłużą do owiniecia maluszka w szpitalu i będą przydatne również w foteliku samochodowym. Kocyki zapewnią dodatkowe ciepło i komfort.

Akcesoria

Jeśli planujesz zrobić kilka uroczych zdjęć w szpitalu, warto zaopatrzyć się w uroczą opaskę na smoczek, czapkę lub opaskę z kokardą. To świetny sposób na ubranie podstawowego kombinezonu w bardziej urokliwy sposób.

Zimowe ubrania

Jeśli panuje zimowa lub chłodna pogoda, warto zaopatrzyć się w piżamy z suwakiem lub zatrzaskami. Są one łatwe do zakładania i zdejmowania, a także zapewniają odpowiednie ciepło. Dostępne są w wielu wzorach, kolorach i tkaninach, które można dopasować do swojego stylu.

Letnie ubrania

W cieplejszych klimatach wystarczy sam kombinezon lub romper dla noworodka. Możesz również połączyć je z miękkimi spodniami z bawełny lub dzianiny.

Podsumowanie

Wybierając strój dla noworodka na powrót ze szpitala do domu, pamiętaj o jego wygodzie, bezpieczeństwie i odpowiednim dostosowaniu do pogody. Wybieraj miękkie, oddychające tkaniny i zapewnij maluszkowi odpowiednią ochronę przed zimnem lub upałem. Przygotuj się odpowiednio, spakuj torbę z niezbędnymi ubraniami i akcesoriami, aby zapewnić swojemu dziecku komfort i bezpieczeństwo w tym ważnym dniu. To nie tylko moment powrotu do domu, ale także początek wspaniałej przygody z rodzicielstwem.