Stroje na powrót do domu: co noworodek powinien nosić w domu ze szpitala?

Gdy zbliża się termin porodu, a ty pakujesz torbę do szpitala , jedną z podstawowych czynności jest podjęcie decyzji, jak ubrać noworodka latem ze szpitala do domu. Chociaż przed nami jeszcze wiele dni, aby ubrać swoje dziecko w te wszystkie urocze stroje czekające w szafie i szufladach kredensu, dzień, w którym przyniesiesz malucha do domu, jest kamieniem milowym dla wielu rodzin – to moment, w którym naprawdę zapada, gdy to dziecko jest teraz częścią twojej rodziny! Często jest to również dzień, w którym robisz kilka pierwszych zdjęć swojego maleństwa. Jak więc zdecydować, jaki strój jest godny tej okazji?

Jaki rozmiar?
Chociaż pracownicy służby zdrowia mogą oszacować rozmiar i wagę Twojego dziecka, nie zawsze jest to dokładne, kiedy w końcu zadebiutują. Odzież w rozmiarze dla noworodka jest bezpieczna, ponieważ ogólnie będzie pasować do większości dzieci o wadze 3-5 kg (choć prawdopodobnie tylko przez kilka dni, jeśli Twoje dziecko jest na szczycie tej skali). Jeśli z jakiegoś powodu spodziewasz się, że Twoje dziecko będzie wcześniakiem lub większe niż 4-5 kg, możesz na wszelki wypadek rozważyć zabranie ze sobą rozmiaru dla noworodka o jeden rozmiar większego lub mniejszego.

Jakie ubrania dla niemowląt pasują do fotelika samochodowego?
Ważną kwestią przy wyborze stroju do domu jest to, czy maluch można bezpiecznie zapiąć w foteliku samochodowym podczas noszenia go. Bez względu na pogodę, przed umieszczeniem dziecka w foteliku samochodowym należy zdjąć obszerne lub puszyste ubrania, takie jak płaszcze lub kombinezony przeciwśnieżne. Podobnie długie suknie, takie jak suknia wiązana, powinny być rozwiązane, aby nogi dziecka były całkowicie odsłonięte przed zapięciem. Zawsze możesz położyć koc na nogach dziecka po zapięciu zapiętych pasów, jeśli potrzebne jest dodatkowe ciepło.

Jakie style ubioru są najlepsze dla noworodka?
Kiedy dochodzisz do siebie po porodzie, zaaklimatyzujesz się i zajmiesz się zmianami pieluch co dwie godziny, ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, to zajmować się milionem malutkich guzików lub czymkolwiek wybrednym – zwłaszcza w środku nocy. Wybierz coś uroczego, ale łatwego do zakładania i zdejmowania. Wygoda jest również kluczowa, więc wybieraj miękkie, oddychające i przytulne tkaniny, które pomogą ukoić Twoje dziecko.

Co noworodek powinien nosić w domu?
Stylizacja będzie zależeć od pogody i klimatu, ale nadal istnieją pewne ogólne wytyczne.

  • Bez względu na pogodę pamiętaj, aby spakować skarpetki (lub spodnie ze stopkami)
  • Będziesz także potrzebować miękkiej czapki, ponieważ noworodki tracą dużo ciepła i nie mogą dobrze kontrolować temperatury ciała
  • Przynieś koc lub dwa, aby owinąć je podczas pobytu w szpitalu i w razie potrzeby przykryć ich nogi w foteliku samochodowym.
  • Nie zapomnij o akcesoriach! Jeśli masz nadzieję zrobić kilka uroczych zdjęć w szpitalu lub centrum porodowym, urocza opaska na smoczek , czapka lub opaska z kokardą to świetny sposób na ubieranie podstawowego kombinezonu!
  • Na zimę lub chłodną pogodę : piżamy z suwakiem lub zatrzaskami to dobry wybór, a są dostępne w wielu wzorach, kolorach i tkaninach, które pasują do Twojego stylu

W cieplejszych klimatach : sam kombinezon lub romper może wystarczyć lub możesz połączyć go z miękkimi bawełnianymi lub dzianinowymi spodniami.