Body niemowlęce

Body niemowlęce: kiedy wybrać body z krótkim czy długim rękawem?

Body niemowlęce dostępne są w wielu różnych kolorach, nadrukach oraz z krótkim lub długim rękawem. Wystarczający wybór, więc jak zdecydować, jakie body potrzebujesz dla swojego dziecka? Chętnie Ci pomożemy.

Body z długim rękawem

Czy wiesz, na ile sposobów można wykorzystać body z długim rękawem? Wielu rodziców zadaje sobie te pytania. Body z długimi rękawami zapewnia ciepło Twojemu dziecku. Możesz użyć body niemowlęcego z długim rękawem pod sweter, długi rękaw lub piżamę niemowlęcą. Poza tym wygląda bardzo modnie, jeśli użyjesz body jako ubrania.

Body z krótkim rękawem

Body niemowlęce z krótkim rękawem są również bardzo uniwersalne i dlatego są prawdziwym „trzeba to mieć” w Twojej wyprawce niemowlęcej. Twoje dziecko może nosić body z krótkim rękawem pod piżamę, sweterek, długi rękaw lub śpiwór. Gdy jest ciepło, bawełniane body z krótkim rękawem możesz wykorzystać jako koszulkę niemowlęcą. Bawełna jest przewiewna i chłonna, dzięki czemu Twoje dziecko nie poci się zbyt szybko.

Kombinacja body niemowlęcego i śpiwora

Sprytnie łącząc body ze śpiworami zawsze tworzysz najlepszy śpiwór o każdej porze roku. Gdy w przedszkolu jest zimno, możesz połączyć śpiworek z długim rękawem z body z długim rękawem lub piżamą niemowlęcą. Czy robi się cieplej? Odepnij rękawy śpiwora i połącz z body z długim rękawem. Czy Twoje dziecku łatwo się nagrzewa, czy też w przedszkolu jest dość gorąco? Połącz śpiwór z oddychającym body z krótkimi rękawami. Przeczytaj więcej o tym, jak inteligentnie łączyć śpiwory i body.

Używaj body tak samo jak ubrania

Nadruki i kolory body niemowlęcych są w dzisiejszych czasach bardzo ładne, więc szkoda byłoby ukrywać te urocze body. Biorąc to pod uwagę, możesz z łatwością używać body jako koszulki dla niemowląt. Wiosną lub jesienią możesz ubrać maluszka w body z długim rękawem. W lecie wystarczy nosić body niemowlęce z krótkim rękawem. Połącz z ładnymi dziecięcymi spodenkami lub spódniczką, strój Twojego dziecka jest gotowy!

Otulające body, które łatwo się ubiera

Niektórzy rodzice uważają, że ubieranie dziecka w body z długimi lub krótkimi rękawami jest trudne, zwłaszcza noworodków. Dlatego radzimy wybierać body z fasonem. Nie musisz zakładać body przez głowę, gdy masz zakryte body. Wybierz również body wykonane z dzianiny bawełnianej, która zapewnia rozciągliwy materiał, dzięki czemu ubieranie dziecka jest jeszcze łatwiejsze.