Sklep dla dzieci

6 najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie ubrań dla niemowląt

Gratulacje! Będziesz mieć dziecko i będzie ono najcenniejszym prezentem, jaki kiedykolwiek otrzymasz.

Kiedy kupić ubrania dla dzieci?

Przy tak wielu stylach, markach i tkaninach na rynku wybór odpowiedniego ubranka dla chłopca lub dziewczynki może okazać się nie lada wyzwaniem.

Zaczynasz szukać porady wśród swoich rodziców, teściów, sąsiadów, kolegów ze studiów i znajomych  w biurze. Znajdziesz się w sytuacji z nadmiarem informacji i być może sprzecznymi radami, w końcu jesteś po prostu – bardziej zdezorientowana niż na początku.

Aby kupowanie ubranek dla dzieci było przyjemniejsze, wymieniliśmy 6 najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie. Mamy nadzieję, że pomożemy Ci podjąć mądrą i świadomą decyzję przy stworzeniu pierwszej dziecięcej garderoby.

1. Tkanina

Wyobraź sobie, że do Twojej rodziny dołączyło urocze małe dziecko. Twoja pierwsza reakcja jest taka, że ​​chcesz ubrać swoją pociechę w modne a czasem drogie ubrania. Jednak są chwile, kiedy te urocze stroje mają inną cenę niż pieniądze, niektóre dzieci zaczynają mieć wysypkę i inne podrażnienia skóry, wielokrotnie winowajcą jest tkanina.

Niemowlęta, zwłaszcza noworodki, mają bardzo wrażliwą skórę. Tak więc, kupując ubranka dla dzieci, większość rodziców nie wybierałaby ubranek wykonanych z poliestru. Istnieją jednak alternatywy, takie jak tkaniny na bazie soi, które są trwałe (delikatne dla środowiska) i jedwabiście gładkie (delikatne dla niemowląt), które są idealne na ubranka dla niemowląt. Dlatego naszą rekomendacją byłoby rozważenie tkanin takich jak bawełna (zwłaszcza bawełna organiczna), azlon z soi i sztuczny jedwab z bambusa. Tkaniny te pochodzą z zasobów naturalnych, dzięki którym dobrze pasują do ubranek dla niemowląt. Unikaj jasnych kolorów, ponieważ mogą zawierać środki fluorescencyjne.

Ubrania dla niemowląt wykonane z materiałów takich jak nylon i poliester mogą powodować dyskomfort ze względu na ich niezdolność do pochłaniania wilgoci i regulowania temperatury ciała dziecka, dlatego należy ich unikać.

2. Bezpieczeństwo

Kupując ubranka dla dzieci, bezpieczeństwo jest niezbędne, aczkolwiek często pomijane przez zapracowanych rodziców. Każdego roku miliony ubrań dla niemowląt są wycofywane z powodu niespełnienia norm bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest kupowanie ubrań dla niemowląt, które nie budzą obaw o bezpieczeństwo.

Nie kupuj żadnych ubrań dla niemowląt z ozdobami, takimi jak kokardki, guziki, kwiaty i haczyki, ponieważ mogą one powodować ryzyko zadławienia.

Kupując bieliznę nocną dla dzieci, wybierz te wykonane z materiałów ognioodpornych (poddawanych obróbce chemicznej) lub dopasowane, aby chronić dzieci przed oparzeniami. Dotyczy to szczególnie piżam dziecięcych w rozmiarach 9-14 miesięcy – na tym etapie niemowlęta są bardzo ruchliwe.

3. Rozmiar

Upewnij się, że kupujesz ubrania, które pasują do dziecka. Odpowiedni rozmiar pozwala maluchowi na swobodne poruszanie się. Niemowlęta rosną w zadziwiająco szybkim tempie, pamiętaj o tempie wzrostu podczas robienia zakupów.

Większość ubrań ma standardowe wymiary, które pomogą Ci, jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar będzie dobrze pasował dla Twojego dziecka. Należy jednak pamiętać, że są to ogólne wytyczne i bardzo często dzieci mieszczą się między rozmiarami (na przykład ich wzrost to 3-6 miesięcy, a waga 6-9 miesięcy).

Jeśli nie możesz zdecydować się na rozmiar, zawsze zalecamy kupowanie większego ubranka, aby zrekompensować gwałtowne wzrosty. Upewnij się również, że ubranka dla niemowląt są łatwe do zakładania i zdejmowania . Pomiędzy zmianą pieluch i karmieniem, ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, są kombinezony, które wymagają sporo wysiłku, aby je zmienić. Wybieraj ubrania z zatrzaskami i/lub zamkami błyskawicznymi, a nie guzikami. Ponownie unikaj wymyślności i rozważ praktyczność. Jeśli jesteś w sklepach, wypróbuj zatrzaski i zamki błyskawiczne, aby upewnić się, że łatwo je zapinać i zdejmować.

4. Styl i funkcjonalność

Kupując ubranka dla niemowląt warto wziąć pod uwagę ich funkcjonalność. Dla noworodków, które spędzają większość dnia śpiąc, warto poszukać czegoś co jest wygodne. Wybierz te, które są łatwe do zakładania i zdejmowania.

Weź również pod uwagę praktyczność ubrań. Oprzyj się pokusie kupowania uroczych strojów marynarskich, jeśli dziecko odniesie więcej korzyści z body. Podobnie, nie wydawaj zbyt dużo na ubrania, które Twoje dziecko prawie nigdy nie będzie nosić, takie jak stroje imprezowe. Wystarczy jeden lub dwa zestawy na specjalne okazje. W przypadku noworodków ogranicz liczbę ubrań w rozmiarze noworodkowym, ponieważ jak wspomnieliśmy wcześniej, niemowlęta szybko rosną. Jeśli zdecydujesz się nie dowiadywać o płci swojego dziecka do czasu narodzin, idealne byłoby zachowanie palety neutralnej pod względem płci. Wiele marek ma do wyboru kolekcje odzieży dziecięcej unisex obok różowej dla dziewczynek i niebieskiej dla chłopców.

Na koniec wybierz ubrania, które będą łatwe w praniu. Niemowlęta przebierają się kilka razy dziennie. Zwykle po karmieniu lub zmianie pieluchy. Unikaj dzianin i wełny!

5. Koszt

Kupując ubranka dla dzieci, nigdy nie rezygnuj z jakości za cenę w imię oszczędności. Rozmawialiśmy o tym, jak szybko rosną dzieci i jak wrażliwa może być ich skóra, kupowanie najwyższej jakości dobrze zaprojektowanych ciuchów zapewni Ci spokój ducha a dziecku wygodę i komfort. Wybierz jakość nad ilość. Istnieje wiele zaprojektowanych przez rodziców, starannie wykonanych i niedrogich ubrań dla niemowląt. Babylette oferuje kolekcje wysokiej jakości ubranek dla dzieci w przystępnych cenach.

6. Sezon

Kupując ubranka dla niemowląt, weź pod uwagę porę roku. Kupuj ubrania odpowiednie do sezonu myśl z wyprzedzeniem. Jeśli robisz zakupy w styczniu, możesz rozważyć wybór czegoś odpowiedniego na wiosnę. Weź również pod uwagę swoją lokalizację geograficzną (zwłaszcza przy zakupie prezentu dla dziecka ). To, co się nosi w południowej Polsce, będzie inne niż w Gdyni. Jeśli kupujesz przez Internet, uważnie czytaj opisy produktów.

Co roku wyrzucane są miliony ubrań, a wiele z nich jest nienoszonych. Jest to duży czynnik przyczyniający się do marnowania naszych zasobów naturalnych. Po prostu planuj z wyprzedzeniem, wybieraj rozważnie i optymalnie wykorzystaj ubranka dla dzieci.

Po rozważeniu wszystkich powyższych czynników mamy nadzieję, że niektóre wskazówki będą pomocne w wyborze idealnego ubranka dla dzieci.